מדריך קניה עבור מכשיר קרוס טריינר

מדריך קניה לרכישת קרוס טריינר

קרוס טריינר הוא מכשיר כושר נפוץ בבתים רבים, יתרונו של הקרוס טריינר הביתי הוא בכך: שהוא מאפשר לכם לבצע פעילות גופנית בכל תנאי מזג אוויר. והוא מאפשר לכם לבצע את הפעילות הגופנית מבלי להרגיש שאתם מפסידים את תכנית הטלוויזיה שאתם אוהבים. מאחר וקרוס טריינר הוא מכשיר כושר יקר לרכישה חשבתי שכדאי יהיה לכתוב מדריך קניה לרכישת קרוס טריינר.
כתב: יורם בן אבו מאמן כושר אישי
מקור הכתבה: מדריך קניה קרוס טריינר / אליפטיקל מדריכי קניה למכשירי כושר.

גודל המכשיר

בדוק שהמכשיר מתאים למקום בו הוא אמור להיות מונח בבית. בדוק שהוא ניתן להזזה בקלות.

מכשיר רועש

בדוק שמכשיר לא רועש בזמן ההפעלה, בדוק שאין חריקות חשודות שיכולות להצביע על ליקויים במכשיר.

אורך הצעד במכשיר הקרוס טריינר

קרוס טריינר בעל אורך צעד ארוך הוא טוב יותר מאלו בעלי אורך צעד קצר, אולם גם גובהו של המתאמן משפיע, לכן חשוב לבדוק את המכשיר ולראות האם אורך הצעד מתאים לכם.
כיצד תדעו אם אורך הצעד הוא טוב?
פשוט אם התנועה שמייצר הקרוס טריינר היא מעגלית יותר זה סימן שאורך הצעד של המכשיר הוא קצר יותר.
רצוי לבחור בקרוס טריינר שתחושת התנועה בו היא מעגלית.

משקל נשיאה במכשיר הקרוס טריינר

רצוי לבחור קרוס טריינר בעל משקל נשיאה גבוה ממשקלכם, משקל נשיאה גבוה מצביע על עמידות המכשיר. ככל שמשקל הנשיאה של המכשיר גדול יותר, כך המכשיר עמיד יותר.

גלגל תנופה אחורי עדיף על גלגל תנופה קדמי

קיימים דגמי קרוס טריינרים עם גלגל תנופה אחורי וקיימים גם דגמי קרוס טריינר עם גלגל תנופה קדמי. כעקרון קרוס טריינר עם גלגל תנופה אחורי עדיף על פני קרוס טריינר עם גלגל תנופה קדמי. רוב המודלים של חברות המייצרות מכשירי קרוס טריינר מקצועיים לחדרי כושר הם בעלי גלגל תנופה אחורי. גלגל תנופה אחורי מאפשר תנועה אליפטית טובה יותר. מערכת שינוי התנגדות מגנטית עדיפה על מכנית
בקרוס טריינר יש מערכת המאפשרת את שינוי ההתנגדות שמולה עובד המתאמן. במכשירי קרוס טריינר קיים מגוון רחב של מערכות לשינוי התנגדות יש מערכות המשנות התנגדות ע”י שינוי שיפוע הפדלים אבל הן פחות נפוצות. ויש מערכות המשנות התנגדות ע”י הפעלות כוח מגנטי על גלגל התנופה. המערכות הזולות הן מערכות מכניות בעלות מגנט בצורת U כאשר המתאמן מבצע שינוי מכאני ע”י סיבוב כפתור אשר מקרב או מרחיק את המגנט מגלגל התנופה. מערכות ברמה מתקדמת יותר הן בעלות מערכת שינוי התנגדות באמצעות מנוע מגנט מערכות אלו טובות לשימוש ביתי אך לא כל כך לשימוש מסחרי. המערכות היקרות והטובות ביותר הן בעלות מערכות שינוי התנגדות אלקטרומגנטיות מערכות אלו הן אמינות ולא דורשות תחזוקה רבה אך הן דורשות חיבור לחשמל.

תוכניות אימון

מכשירי קרוס טריינר באים עם מגוון רחב של תכניות, חלקם של המתאמנים אוהבים מגוון רחב של תכניות כי זה מעודד אותם ומעורר את המוטיבציה, וחלק אחר של המתאמנים לא ישתמש אפילו בתוכנית אחת (אני ביניהם) משום שהוא יעדיף לבצע שינויים ידניים בעומסים. בכל מקרה מערכת התוכניות היא בעדיפות משנית ליתר הקרטריונים. מדידת דופק הלב במכשירי קרוס טריינר חיישני הדופק במכשירים השונים הם לא אמינים (אפילו בקרוס טריינרים מקצועיים ויקרים) לכן במידה ואתם מעוניינים בניטור דופק הלב, רצוי לרכוש מד דופק בנפרד.

נסו את המכשיר לפני הרכישה

נסו את המכשיר לפני הרכישה, בצעו עליו אימון אינטנסיבי של מספר דקות. נסו אותו במהירויות גבוהות. לא פעם ניתן להבחין בבעיות עתידיות באמצעות דיווש במהירויות גבוהות והאזנה לחריקות של המכשיר. מכשיר חורק מסמן על בעיה

לרשימת חנויות ספורט

About יורם 141 Articles
מידע בנושאי כושר, תזונה ובריאות.